Wstecz

(Tele)Medycyna estetyczna? Czy to możliwe?

Rok 2020 jest wyjątkowy dla całej opieki zdrowotnej. Pandemia sprawiła, że bardzo wielu lekarzy musiało nagle i drastycznie zmienić swój sposób przyjmowania pacjentów. Właśnie dlatego popularne stały się teleporady. Dzięki nim specjaliści mogą w bezpieczny sposób pomagać rozwiązywać podstawowe problemy medyczne. Co ciekawe rozwiązanie to coraz śmielej wdrażane jest również w medycynie estetycznej. Jak się okazuje, w ten sposób, lekarz lub kosmetolog może doradzić jakie wybrać zabiegi, jak się do nich przygotować lub co zrobić, aby poprawić wygląd środkami lub metodami ogólnie dostępnymi.

Medycyna estetyczny przez telefon

Aby poprawić wygląd, nie zawsze należy od razu stosować zabiegi, które muszą być przeprowadzone w profesjonalnym gabinecie. Często w pierwszej kolejności należy właściwie zadbać o skórę. Jej prawidłowe nawilżenie i pielęgnacja to podstawa, która pozwoli nam znacznie poprawić jej kondycję. Właśnie na to szczególną uwagę zwracają wszyscy specjaliści zajmujący się medycyną estetyczną. Dlatego nierzadko ten dział nazywany jest „medycyną kosmetyczną”. W tym celu należy jednak sięgnąć po właściwe kosmetyki i preparaty. Jak je wybrać?

Tu właśnie nieceniona jest specjalistyczna wiedza lekarze socjalizującego się w medycynie estetycznej lub kosmetologa. Na rynku jest dostępnych wiele produktów. Mają one bardzo różny skład i zastosowanie. Ich doborem powinien zająć się profesjonalista.

Jednak taka konsultacja wcale nie musi wymagać stawienia się w gabinecie. Bardzo często wystarczy opisać swoje problemy oraz przedstawić jakich oczekujemy efektów. Specjalista pomoże dobrać właściwe preparaty, aby poprawić nawilżenie czy jędrność skóry. Tym samym cały proces jest znacznie łatwiejszy zarówno dla lekarza lub kosmetologa, jak i dla pacjenta. Konsultacja może odbyć się w wygodny sposób – telefonicznie lub przez internet – bez wychodzenia z domu. Zatem teleporady to nowoczesne i bardzo wygodne rozwiązanie również dla medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna – zabiegi doradzone na odległość

Niestety czasem pomimo dbania o swoje ciało, wiele rzeczy wymaga przeprowadzenia różnych zabiegów. Tak jest chociaż z laserowym usuwaniem owłosienia. Co prawda na rynku są dostępne różne urządzenia, lecz tylko w gabinecie medycyny estetycznej można skutecznie pozbyć się włosów na stałe.

Podobnie jest również z usuwaniem tatuaży, peelingiem czy modelowaniem sylwetki. Gama zabiegów jest bardzo szeroka. A kto może wykonać zabiegi medycyny estetycznej? To oczywiste, że lekarz lub kosmetolog. Zatem niezbędna jest konsultacja. I tu po raz kolejny idealnie sprawdzi się teleporada. Dzięki niej pacjent nie tylko może skonsultować się czy warto wykonać konkretny zabieg, ale również dowiedzieć się jak będzie przebiegał, a także (co bardzo ważne!) jak się do niego przegotować. Takie informacje mogę pomóc zaoszczędzić dużo czasu i zachodu. Warto więc z nich korzystać. Tym bardziej, że obecna sytuacja na świecie sprawiła, że konsultacje na odległość stały się bardzo popularne i szeroko dostępne.