Wstecz

Wszystko co powinnaś/powinieneś wiedzieć o filtrach słonecznych

Filtry przeciwsłoneczne są niezbędnym kosmetykiem w codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry przez cały rok. Najnowsze badania wskazują, że zanieczyszczenie środowiska (smog) wzmaga negatywne działanie promieni słonecznych, dlatego tak bardzo istotne jest stosowania filtrów również zimą. Zapobiegają one przedwczesnemu starzeniu się skóry, powstawaniu przebarwień oraz zmarszczek. Regularne stosowanie znacznie zmniejsza ryzyko powstawania nowotworów skóry.

Jakie kremy wybrać? 

W wyborze należy przede wszystkim kierować się wielkością SPF. Warto wybierać kosmetyki z spf o wartości co najmniej 30 oraz PPD +++, co gwarantuje nam ochronę przed promieniami UVA i UVB. W kremach mogą być zawarte filtry fizyczne, które działają na zasadzie odbijania promieni słonecznych z powierzchni skóry (działają natychmiast po nałożeniu) lub filtry chemiczne mające zdolność pochłaniania promieni UV (działają ok. 20 min od aplikacji na skórę)

Jak prawidłowo stosować filtry? 

Aby preparat z filtrem gwarantował nam deklarowaną przez producenta fotoprotekcję należy użyć go w odpowiedniej ilości. Jeśli chodzi o twarz to jest to taka ilość, która odpowiada długości dwóch palców – wskazującego i środkowego. Należy również co 2-3 godziny go dokładać. Idealnym rozwiązaniem są filtry w sprayu lub pudrze.