Wstecz

Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Klientki (a coraz częściej również klienci) doceniają jej skuteczność. Ciekawostką jest jednak fakt, że pierwszej depilacji laserem dokonano już w latach ‘60 ubiegłego wieku. Niestety ówczesna wiedza nie pozwalała na właściwe dobranie długości wiązki. Przez to często powodowały one oparzenia skóry, niekoniecznie usuwając owłosienie.

Na szczęście technologia znacząco poszła do przodu. W ciągu ostatnich kilku dekad medycyna oraz fizyka rozwinęła się do tego stopnia, że obecnie używanie urządzenie sprawiają, że laserowa depilacja jest zabiegiem bezpiecznym.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Współczesne lasery, takie jak Light Sheer, wykorzystują proces fotodepilacji. Polega on na naświetleniu włosów wiązką lasera, w której długość fali wynosi 805nm. Dzięki temu mieszczek włosowy pochłania znaczną ilość energii cieplnej, którą następnie (dzięki procesowi fotodermatozy) przekazuje do innych tkanek. Dzięki temu dochodzi do uszkodzenia mieszka oraz komórek biorących udział w jego odbudowie. Właśnie dzięki temu zabieg depilacji laserowej pozwala na trwale usunąć niechciane owłosienie.

Ponadto depilacja laserem jest zabiegiem niezwykle precyzyjny. Laser taki jak Light Sheer, dzięki idealnie dobranej długości fali, pozwala na usuwanie tylko ciemnych włosów, które posiadają odpowiednią ilość melatoniny. Dzięki temu nie uszkadza on skóry właściwej, co z kolei przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa dla pacjentów.

Kto i gdzie przeprowadzać powinien zabieg depilacji laserowej?

Bardzo ważne jest, aby depilacji laserem dokonywana była tylko w profesjonalnych, wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt, gabinetach, w których pracują specjalizujący się w tego typu zabiegach zawodowcy. Maszyny używanie w gabinetach muszą posiadać stosowne certyfikaty, świadczące o tym, że są one bezpieczne dla pacjentów. Warto o nie zapytać już podczas pierwszej wizyty.

Depilacja laserowa poprzedzona mysi być również konsultacją przeprowadzoną przez dermatologa lub kosmetologa. Podczas niej sprawdzane są następujące parametry:

Typ skóry i owłosienia,
Stan skóry i owłosienia,
Czy występują jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu (w tym choroby czy reakcje alergiczne).

Dopiero po zebraniu tych informacji specjalista będzie mógł właściwie dobrać długość fali i zaplanować zabieg.

Kolejnym etapem jest tak zwana „próba laserowa”. Jest to nic innego jak sprawdzenie małej powierzchni jak skóra i włosy reagują na laser. Jeśli zakończy się ona powodzeniem, specjalista będzie mógł przeprowadzić właściwy zabieg.

Dla kogo jest depilacja laserem?

Depilacja przy użyciu lasera pozwala na skuteczne i trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Z tego powodu jest polecana wszystkim osobom, które chcą trwale pozbyć się niechcianych włosów.

Polecana jest także osobom, które mają delikatną skórę, która łatwo ulega bolesnym podrażnieniom podczas klasycznego golenia.

Depilacja laserowa często jest jedynym ratunkiem dla pacjentów zmagających się włosami, które mają tendencje do wrastania. Rany, które one powodują nie tylko bywają bolesne. Stanowią również doskonałą bramę dla groźnych patogenów, które mogą w ten sposób wnikać do organizmu. Zatem depilacja laserem bywa zabiegiem nie tylko poprawiającym komfort życia. W niektórych wypadkach może zwiększać także pomiotom bezpieczeństwa.