Wstecz

Wpływ zanieczyszczenia powietrza i smogu na naszą skórę

Lato powoli dobiega końca. Przed nami miesiące, w których stan powietrza pozostawia wiele do życzenia. Złej jakości opał, spaliny samochodowe, duża zawartość pyłu w powietrzu odbija się nie tylko na naszym zdrowiu, ale też skórze. Wskazówek jak uchronić się przed negatywnym działaniem smogu na naszą skórę udzielą kosmetolodzy Pro Laser Clinic.

Jak wygląda skóra narażona na działanie smogu?

Zanieczyszczenia zawarte w powietrzu niszczą barierę ochronna skóry sprawiając że staje się ona sucha, szorstka i niemiła w dotyku,z tendencją do powstawania zaskórników. Jest znacznie bardziej narażona na alergeny, dlatego częściej obserwujemy na jej powierzchni pokrzywkę. Uszkodzenie płaszcza hydrolipidowego powoduje silniejszą reakcję na niekorzystne warunki atmosferyczne. Skóra jest bardziej reaktywna i podrażniona.

Co możemy zrobić aby uchronić się przed negatywnymi skutkami zanieczyszczenia powietrza?

Regularne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych pozwoli zachować skórę w dobrej kondycji bez względu na porę roku. Celem zabiegów jest silna antyoksydacja, oczyszczenie, dotlenienie skóry oraz odbudowa płaszcza hydrolipidowego. Świetnie sprawdzą się zabiegi takie jak:
– infuzja tlenowa z ampułką z witaminą C i innymi antyoksydantami. Zabieg dogłębnie dotlenia, rozświetla oraz odbudowuje barierę ochronną skóry. Jest idealnym rozwiązaniem dla skór bardzo reaktywnych, cienkich i wrażliwych. Ciąża oraz karmienie piersią nie jest przeciwwskazaniem dla tego zabiegu.
-geneo ma za zadanie pozbyć się martwego naskórka, dotlenić. Kapsułka oraz żel wykorzystywany do zabiegu jest pełen składników aktywnych, które mają działanie przeciwwolnorodnikowe, rozjaśniające, wyrównujące koloryt oraz nawilżające. Zabieg jest wskazany dla osób z poszarzałą cerą, z grubą warstwą martwego naskórka, nierównomiernym kolorytem
-oczyszczanie wodorowe świetnie będzie kondycjonowało skórę tłustą , skłonną do zanieczyszczeń, pogrubioną z licznymi zaskórnikami. Regularne usuwanie martwych komórek warstwy rogowej pozwala na ograniczenie powstawania zaskórników. Substancje zawarte w płynie koniecznym do tego zabiegu mają działanie antyoksydacyjne, rozświetlające.

Połączenie regularnych zabiegów gabinetowych z odpowiednią pielęgnacją domową zapewnia spektakularne efekty. Jakie składniki aktywne zawarte w kosmetykach pozwolą nam się uchronić przed negatywnym działaniem smogu? Przede wszystkim silne antyoksydanty tj. witamina C , witamina E, flawonoidy, polifenole, kwas ferulowy oraz koenzym Q10. Istotne też jest nawilżanie skóry oraz stosowanie kosmetyków odbudowujących barierę hydrolipidową.

Zapraszamy do naszego gabinetu w centrum Łodzi na bezpłatne, profesjonalne konsultacje z kosmetologami Pro Laser Clinic. Nie wiesz jaki zabieg jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Nasi specjaliści dobiorą odpowiednią terapię idealnie dopasowaną pod potrzeby Twojej skóry oraz udzielą wskazówek w jaki sposób dbać o swoją skórę w domu.

Zapisy pod numerem 667 990 990

PRO LASER CLINIC w Łodzi