Wstecz

Stymulatory tkankowe, zastosowanie, działanie, efekty

Stymulatory tkankowe to obecnie hit na rynku medycyny estetycznej. Dają one naturalne efekty poprawy jędrności skóry bez zmieniania rysów twarzy.

Zacznijmy od tego czym są stymulatory tkankowe i co mają w swoim składzie ?

Stymulatory to preparaty biostymulujące, które służą do iniekcji. Ich działanie zapewnia nam: wzrost i działanie tkanki łącznej, silną regenerację, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Dają skórze świeżość i promienność.

Dlaczego stymulatory tkankowe to doskonały wybór ?

Ponieważ stymulatory tkankowe nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym !

Odmłodzenie skóry za pomocą stymulatorów opiera się za pomocą stymulowaniu a nie wypełnianiu tkanek jak w przypadku kwasu hialuronowego.

Mimo iż preparatów na rynku pojawia się bardzo dużo, każdy z nich ma inne działanie oraz zastosowanie. Stymulatory możemy odróżnić ze względu na rodzaj substancji czynnych, mechanizm działania, obszary zabiegowe, techniki iniekcji, rezultaty oraz długość ich utrzymywania się.

 Stymulatory w swoich składach zawierają: kwas hialuronowy nieusieciowany i usieciowany (w małych stężeniach) polinukleotydy czy aminokwasy. Są to produkty mocniejsze w swym działaniu niż koktajle do mezoterapii.

Po wykonaniu serii zabiegów z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych skóra staję się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Jeżeli zależy nam aby efekt zabiegu utrzymywał się dłużej i był bardziej naturalny najlepszą terapią będą zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych.

W naszym gabinecie Pro Laser Clinic pracujemy na wyselekcjonowanej grupie stymulatorów tkankowych tj. profhilo,ejal 40, nukleofil, sunekos 1200, hyamino care 75,

PROFHILO – molekuł młodości

Preparat jest jednym z najbezpieczniejszych na rynku. Zawdzięcza to nowej generacji sieciowaniu tzw. stabilizacji termicznej.

Opracowany jest przy użyciu opatentowanej technologii, w wyniku której powstają Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe L-HA, nagrodzony w 2015 r. przez Francuski AMEC za innowacyjność.

W preparacie występuje najwyższe dostępne stężenie na świecie, czyli aż 64mg naturalnego HA, co pozwala, aby wykonany zabieg:

 wzmocnił skórę, zagęścił skórę, wygładził zmarszczki, wysmuklił rysy twarzy, nadał twarzy biorewolumetryczny efekt.

Stymulator tkankowy Ejal 40

Jest najnowszą generacją kwasu hialuronowego o średniej masie molekularnej. Zwiększa on zdolność fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny

Efekty:

 redukcja oznak starzenia skóry, biorewitalizacja odwodnionej skóry, zmniejszenie zwiotczenia skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawa napięcia i elastyczności skóry

Nucleofil

To zabieg opierający się na trzech mechanizmach działania:

– lifting – stymulowanie procesu wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie,

– działanie antyoksydacyjne oraz eliminowanie wolnych rodników które powstają na skutek wielu różnych czynników takich jak silny, długotrwały stres, palenie papierosów, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, duży wysiłek fizyczny, intensywne opalanie się, nieodpowiednia dieta,

– nawilżenie – wiązanie przez polinukleotydy wody i zapewnienie długotrwałego nawodnienia macierzy pozakomórkowej, dzięki czemu skóra staje się nawilżona, jędrna i elastyczna.

Sunekos 1200

Preparat posiadający w swoim składzie unikalne połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów,które skutecznie pobudzają fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych- kolagenu i elastyny.

W gamie Sunekos znajdują się dwa produkty:

Sunekos 200 – dla młodszych pacjentów z mniej widocznymi zmarszczkami

Sunekos 1200 – dla pacjentów z bardziej widocznymi oznakami starzenia

Zabiegi przywracają młodzieńcze, naturalne cechy poprzez poprawę utraty objętosci twarzy, redukcję zmarszczek i nawilżenie skóry . Świetnie się sprawdza w delikatnej okolicy oka.

Efekty zabiegu:

 regeneracja skóry na poziomie komórkowym, zwiększenie gęstości skóry, wymodelowanie konturu twarzy, młodszy promienny wygląd, rozświetlenie skóry, zmniejszenie oznak starzenia, zwiększenie jędrności i elastyczności skóry

Hyamino Care 75

 Jest innowacyjnym produktem opartym na nowej generacji kwasie hialuronowym z kombinacją 4 aminokwasów w optymalnej formule.

Działanie:

stymuluje fibroblasty, promuje produkcję tropokolagenu, aminokwasy pobudzają produkcje kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, neutralizuje stres oksydacyjny, aktywuje odnowę biologiczną i regenerację tkanekPreparaty należące do stymulatorów tkankowych są bardzo pomocne i efektywne w zwalczaniu różnych defektów skórnych jak i w zapobieganiu starzenia. Działają silniej niż mezoterapia igłowa, natomiast nie można powiedzieć, że dla każdego będą lepsze. To czy nasza skóra potrzebuje stymulatora czy klasycznej mezoterapii powinien określić specjalista wykonujący te zabiegi. Często jest też tak, że w serii łączy się te dwa rodzaje produktów, aby zadziałać kompleksowo na skórę.