Wstecz

Skuteczne metody usuwania zmarszczek

Zmarszczki to nic innego jak objaw starzenia się skóry. Pierwsze pojawiają się już w wieku 25 lat i są wynikiem ubytku naturalnych składników będących jej budulcem – elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Choć są one czymś naturalnym, to większość osób pragnie je ukryć lub nawet usunąć. Przedstawiamy więc kilka skutecznych sposób redukcji zmarszczek.

Redukcja zmarszczek poprzez kwas hialuronowy

Jak już wcześniej było wspomniane, jednym z powodów powstawania zmarszczek jest zbyt mała ilość kwasu hialuronowego. Można go więc z powodzeniem uzupełnić jego braki dostarczając go w formie zastrzyków.

Likwidacja zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego jest bardzo skuteczna, gdyż przede wszystkim eliminuje jeden z powodów ich powstawania. Warto jednak zaznaczyć, że organizm musi wchłonąć preparat. Dlatego powinien być on podawany w małych, precyzyjnie określonych ilościach. Dlatego zabieg zwykle trzeba powtórzyć kilka razy, a efekty widać po kilku tygodniach.

Usuwanie zmarszczek przy użyciu botoksu

Botoks to jedna z najbardziej znanych metod likwidacji zmarszczek. Jej działanie jest w gruncie rzeczy dość proste. Toksyna botulinowa to neurotoksyna, która skutecznie blokuje impulsy nerwowe. Dzięki temu rozluźnieniu ulegają mięśnie mimiczne. Powoduje to efekt rozprostowania skóry.

Botoks podawany jest w formie zastrzyków. Wykonuje je lekarz, który precyzyjnie określa dawkę oraz miejsca iniekcji. Usuwanie zmarszczek w ten sposób jest bardzo skuteczne. Bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza w przypadku dużych, głębokich i bardzo widocznych bruzd. Efekt widoczny jest zwykle w kilka dni po zabiegu i utrzymuje się od około 3 do 6 miesięcy.

Usuwanie zmarszczek laserem

Laser w medycynie estetycznej cieszy się coraz większą popularnością. Lekarze i kosmetolodzy stosują go do bardzo dużej ilości zabiegów. Jak się okazuje doskonale sprawdza się również do usuwania zmarszczek.

Usuwanie zmarszczek laserem jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym. Wiązka lasera o precyzyjnie dobranej długości fali w skórze jest zamieniana na energię cieplną. Ona z kolei powoduje powstania mikrouszkodzeń. Organizm szybko przystępuje do ich naprawy, produkując duże ilości substancji odpowiadających za jakość skóry (elastyna, kolagen, kwas hialuronowy). Dzięki temu w naturalny sposób przebiega redukcja zmarszczek. Są one mniej widoczne i płytsze.

Redukcja zmarszczek w naturalny sposób

Oczywiście usuwanie zmarszczek to nie wszystko. Nie ważne jaką metodę wybierzemy, dla naszej skóry bardzo ważne są zabieg pielęgnacyjne. Należy ją regularnie oczyszczać i nawilżać używając właściwych kosmetyków. Należy również unikać czynników szkodliwych, takich jak promieniowanie UV. Z tego powodu warto przez cały rok stosować kremy z filtrem.

Na jakość naszej skóry ma również dieta oraz używki. Jest to jednak temat bardzo rozbudowany, wymagający omówienia w oddzielnym materiale.