Wstecz

Skuteczne metody terapii skóry z przebarwieniami stosowane w gabinecie Pro Laser Clinic

Przebarwienia są jednym z najczęstszych problemów skórnych klientów naszego gabinetu. Są zaburzeniami barwnikowymi wynikającymi ze wzmożonego gromadzenia barwnika w danym miejscu. Ze względu na ich umiejscowienie możemy wyróżnić 3 typy: naskórkowe, skórno-naskórkowe oraz skórne. Nadmierna pigmentacja w obrębie naskórka nie stanowi większego problemu w terapii. Świetnie sprawdzają się peelingi czy środki depigmentujące stosowane miejscowo. Większego zaangażowania w terapię oraz odpowiedniego doboru sprzętu i preparatów wymagają przebarwienia znajdujące się w głębszych warstwach skóry.

Do skutecznych metod redukcji przebarwień jakimi dysponujemy w gabinecie Pro Laser Clinic możemy zaliczyć: peelingi chemiczne Ph Formula, mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0, laser CO2. Każdy z tych zabiegów wymaga powtórzenia, a liczba zabiegów w serii jest zależna od stanu skóry. Z każdym zabiegiem istniejące przebarwienia rozjaśniają się, a koloryt skóry ulega wyrównaniu.

Najmniej inwazyjną z metod są zabiegi Ph Formula z serii MELA. Specjalne mieszanki kwasowe (zawierające w swoim składzie: kwas fitowy, salicylowy, migdałowy, laktobionowy, mlekowy, azeloglicynę, rezorcynol, retinol) hamują proces melanogenezy, mają działanie wybielające i złuszczające, przyspieszają eliminację barwnika zgromadzonego w naskórku.

Przebarwienia możemy redukować również za pomocą Dermapen 4.0. Miliony mikronakłuć w skórze, które są wytwarzane podczas zabiegu, umożliwiają przenikanie substancji aktywnych rozjaśniających przebarwienia w głębsze warstwy skóry. Kilka dni po zabiegu skóra ulega intensywnemu złuszczaniu, co również wpływa na wyrównanie jej kolorytu.

Najbardziej skuteczną metodą jest zabieg laserem Co2. W przypadku lasera frakcyjnego ablacyjnego liczba powtórzeń jest zdecydowanie niższa, ale okres rekonwalescencji po zabiegu dłuższy. Skóra po zabiegu pokryta jest krateczką- są to ślady po wiązkach lasera. Na początku ulega ściemnieniu, natomiast po upływie kilku dni zaczyna złuszczać się odsłaniając napiętą jaśniejszą skórę.

Niezależnie od działań gabinetowych bardzo ważne jest wdrożenie działań profilaktycznych t.j. unikanie ekspozycji słonecznej, przestrzeganie zasad fotoprotekcji, stosowanie odpowiedniej pielęgnacji domowej . Do składników aktywnych pożądanych w kosmetykach zaliczamy: arbutynę, kwas kojowy, kwas azelainowy, flawonoidy, witaminę C, retinoidy, lecytyny, niacynę, fenole, kwas mlekowy, glikolowy, traneksamowy. Połączenie zabiegów proponowanych przez kosmetologów Pro Laser Clinic z odpowiednią prewencją przeciw przebarwieniom daje możliwość uzyskania spektakularnych efektów. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje!

Zapisy pod numerem 667 990 990