Wstecz

Redukcja rozstępów laserem CO2 w Pro Laser Clinic – efekty zabiegowe

Rozstępy są nieestetycznym defektem skóry, który dotyczy zarówno kobiety jak i mężczyzn. Powstają one na skutek działania sił rozciągających, które powodują pękanie włókien kolagenowych. Skóra dotknięta problemem rozstępów jest mniej elastyczna, wiotka oraz charakteryzuje się mniejszą pigmentacją niż otaczająca je zdrowa skóra.

Ich powstawanie jest uwarunkowane czynnikami genetycznymi, stanami fizjologicznymi (ciąża, okres dojrzewania), chorobami lub przyjmowanymi lekami. Pojawiają się podczas tycia, kiedy skóra w obrębie brzucha i bioder ulega nadmiernemu rozciągnięciu. W czasie ciąży w szczególności pomiędzy 6, a 7 miesiącem. Podczas intensywnego wzrostu pojawiają się w obrębie kolan, bioder oraz okolicy lędźwiowej. Osoby intensywnie uprawiające sport również mogą zaobserwować ten problem zlokalizowany w miejscu dużego przyrostu masy mięśniowej.

W jaki sposób można sobie z nimi skutecznie poradzić ?

W gabinecie Pro Laser Clinic dysponujemy wysokiej klasy laserem CO2 marki Lutronic, który z powodzeniem sprawdza się w redukcji rozstępów oraz innych defektów skórnych. Podczas zabiegu dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia skóry, które stymuluje ją do procesu odbudowy i regeneracji. Wiązki lasera CO2 są pochłaniane przez wodę zawartą w skórze, powodując jej odparowanie. Powyższy proces pobudza fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Dzięki czemu skóra staje się grubsza, bardziej elastyczna, sprężysta i napięta. Okolica zabiegowa bezpośrednio po zabiegu jest intensywnie czerwona i obrzęknięta. Po kilku dniach brązowieje i stopniowo powstałe mikro strupki ulegają złuszczeniu. Proces regeneracji trwa kilka tygodni. Odstępy między zabiegami powinny wynosić minimum 4 tygodnie. Natomiast czas ten jest uzależniony od zastosowanych parametrów oraz czasu gojenia. Liczba zabiegów potrzebna do zredukowania widoczności rozstępów jest uzależniona od stanu wyjściowego skóry oraz indywidualnych predyspozycji organizmu do regeneracji.

Na poniższym zdjęciu widzimy efekt jednej sesji usuwania rozstępów z zastosowaniem lasera CO2 w obrębie obręczy barkowej jaki uzyskaliśmy w naszym gabinecie. Rozstępy są zwężone, jakość skóry uległa znacznej poprawie. W późniejszym terminie został wykonany kolejny zabieg, po którym klient zaobserwował dalszy progres w wyglądzie skóry. Po 2 zabiegach efekt był na tyle satysfakcjonujący, że nie było konieczności kontynuowania zabiegów.

Laser CO2 stanowi świetne narzędzie w walce z rozstępami. W gabinecie Pro Laser Clinic wykonujemy zabiegi laserem o udowodnionej skuteczności, posiadający certyfikat medyczny. W związku z czym zabieg wykonany przez doświadczonego operatora jest skuteczny, ale i bezpieczny. Jeśli borykasz się z tym problemem skontaktuj się z nami !

Zapisy pod numerem 667 990 990