Wstecz

Pięć rad jak przygotować się do pierwszej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej to z reguły bardzo satysfakcjonujące i przyjemne przeżycie. Oczywiście niektóre zabiegi mogą powodować chwilowy dyskomfort, jednak efekty, które one sprawiają, że pacjenci bardzo dobrze je po czasie wspominają. Jednak wiele osób przed przyjściem na swoją pierwszą wizytę odczuwa stres lub wręcz strach. Właśnie dlatego warto poznać kilka prostych rad, które pozwolą właściwie się przygotować do pierwszej w życiu wizyty u specjalistów z obszaru medycyny estetycznej.

Rada numer 1: Omów swój stan zdrowia z lekarzem

Bezpieczeństwo jest było i zawsze będzie priorytetem. Każdy zbieg – również ten z obszaru medycyny estetycznej – posiada jakieś przeciwwskazania. Mogą to być choroby, alergie czy nawet świeża opalenizna. Dlatego właśnie przed odwiedzeniem gabinetu należy skonsultować się ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu. On może wysłać nas od specjalisty (np. dermatologa lub alergologa) lub zlecić badania. Pomogą one lepiej określić ogólną kondycję naszego organizmu oraz zdiagnozować możliwe choroby, które mogą uniemożliwić skorzystanie z pomocy medycyny estetycznej.

Wszelkie wyniki badań będą również cenne dla osób przyjmujących w gabinecie medycyny estetycznej. Powoli im to lepiej dobrać właściwe zabiegi i techniki, a to z pewnością przełoży się na szybszy i lepszy efekt.

Rada numer 2: Dokładnie określ swój problem

Korzystanie z zasobów medycyny estetycznej oznacza, że coś w naszym wyglądzie nam się nie podoba i chcemy to zmienić. Nie ma w tym nic złego. Zatem przed pierwszą wizytą dokładnie przemyśl co to jest. Jeśli tych rzeczy jest więcej – określ co jest dla ciebie priorytetem. Dzięki temu podczas wizyty szybko przejdziesz do konkretów, poznasz plan działania i dowiesz się jak będzie wyglądać cały proces.

Rada numer 3: Bądź szczery

Boisz się igieł? Przebyłeś jakieś choroby skóry? Masz jakieś alergie? Każdy z nas jest inny. Każdy ma swoje ograniczenia i problemy. Pamiętaj jednak, aby o tym wszystkim powiedzieć podczas wizyty. Niektóre zabiegi mogą powodować dyskomfort, ale nie mogą być niebezpieczne lub narażać pacjenta na silny stres. Lekarze medycyny estetycznej i kosmetolodzy doskonale o tym wiedzą i robią wszystko, aby oszczędzić wszelkich nieprzyjemnych doznań. Jednak, aby właściwie dobrać zabiegi, a potem je przeprowadzić, muszą wiedzieć o pacjencie jak najwięcej. Pamiętaj, że wszelkie próby ukrywania prawdy lub kłamania działają na twoją niekorzyść. Mogą przekładać się na efekty zabiegów, a nawet stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Rada 4: Sprecyzuj swoje oczekiwania

Bardzo wielu pacjentów odwiedzając gabinety medycyny estetycznej ma swoją wizję efektów. Głównie powstają one poprzez obserwacje innych osób, które przeszły konkretne zabiegi. Niestety, jak już wspominaliśmy, każdy z nas jest inny.

Specjaliści przyjmujący w gabinetach są ludźmi posiadającymi bardzo dużą widzę i doświadczenie. Potrafią ocenić jakich efektów można się spodziewać w przypadku każdego pacjenta. Jednak, aby nie przeżyć rozczarowania, należy dokładnie opisać czego oczekujemy. Dzięki temu uzyskamy fachową, rzetelną i wyczerpującą poradę, która stanowić będzie podstawę do określania jakim zabiegom powinniśmy się poddać.

Rada numer 5: Zadawaj dużo pytań

Kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej to ludzie, którzy poświęcili wiele lat na naukę i zdobywanie doświadczenia. Warto z tego korzystać i pytać o każdą kwestię, która nas zastanawia i intryguję. Pozwoli to na lepsze zrozumienie całego procesu jakiemu planujemy się poddać. To z kolei może przełoży się na większą satysfakcję z efektów oraz zwiększy naszą świadomość co zrobić, aby je długo utrzymać.