Wstecz

Na czym polega zabieg laserowego usuwania tatuażu?

W ostatnich latach ilość wykonywanych tatuaży znacząco wzrosła. Moda na ozdabianie swojego ciała spowodowała, że wiele osób podjęło decyzję o zrobieniu tatuażu pod wpływem impulsu i teraz żałują swojej decyzji. Czasem bywa, że tatuaż mający być ozdobą jest wykonany nieumiejętnie i absolutnie nie dodaje uroku. Są również sytuację w których pamiątka w postaci tatuażu przestaje być miłym wspomnieniem. Rozwiązaniem tych problemów jest rozpoczęcie zabiegów laserowego usuwania tatuażu. W Pro Laser Clinic w Łodzi wykonujemy ten zabieg laserem Q-Switch, który ma bardzo krótki impuls i wysoką moc dzięki czemu bardzo skutecznie rozbija barwnik na mniejsze cząsteczki.

Jaki jest mechanizm działania lasera Q-Switch?

Laser Q-Switch oparty jest o działanie mechaniczne. Promień lasera rozbija barwnik na mniejsze cząsteczki, które następnie na drodze fagocytozy są usuwane przez układ limfatyczny. Lasery tego typu nie wywołują efektu termicznego, dlatego ryzyko powstania blizn oraz przebarwień na skutek przeprowadzonego zabiegu jest bardzo niewielkie.

Od czego zależą efekty zabiegu?

Efekty zabiegowe laserowego usuwania tatuażu w Pro Laser Clinic w Łodzi są uzależnione od wielu czynników. Najważniejszym aspektem jest kolor tatuażu, ponieważ czarne tatuaże usuwają się znacznie lepiej. Kolory takie jak żółty, pomarańczowy czy fioletowy niestety nie usuwają się w sposób satysfakcjonujący. Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na efekt jest ilość użytego barwnika. Im więcej go użyto, tym niestety więcej sesji będzie koniecznych do redukcji tatuażu. Również głębokość wykonania ma istotny wpływ. Zdarza się, że niektórych tatuaży nie jesteśmy całkowicie usunąć, a jedynie rozjaśnić.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Długość okresu gojenia jest kwestią indywidualną. Nie powinno się mocno pocierać miejsca zabiegowego np ręcznikiem po kąpieli. Warto również na ten czas nosić wygodną i przewiewną odzież. Tatuaż należy intensywnie nawilżać. Do pielęgnacji polecamy krem Cicalfate Avene lub Alantan w kremie. Nie wolno zdrapywać powstałych strupów na skórze. Do momentu pełnego zagojenia zalecamy unikania sauny, kąpieli w jacuzzi oraz w basenie. Przez minimum 4 tygodnie nie powinno wystawiać się na słońce

Czy zabieg jest bolesny?

Laserowe usuwanie tatuaży nie jest najprzyjemniejsze. Zabieg wiąże się w pewnym dyskomfortem, który jest zależny od progu bólowego danej osoby. Jednak przy bardziej wrażliwych klientach zastosowanie okładu chłodzącego oraz bardzo sprawne wykonanie zabiegu zapewnia maksymalny komfort. Sam zabieg jest wykonywany bardzo szybko i ewentualny dyskomfort jest krótkotrwały.

Masz nieudany tatuaż? Rozważasz jego usunięcie ?

Umów się na profesjonalną konsultację w Pro Laser Clinic w centrum Łodzi! Nasi kosmetolodzy szczegółowo wyjaśnią najważniejsze kwestie i odpowiedzą na wszystkie pytania!

Laserowe usuwanie tatuażu Łódź – PRO LASER CLINIC

Zapisy pod numerem: 667 990 990