Wstecz

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Pięknie wykonany tatuaż może być wspaniałą pamiątką na całe życie. Niestety czasem przestaje zdobić ciało. Niekiedy wzór potrafi się zdezaktualizować lub… zwyczajnie się znudzić. W takich przypadkach najlepszym wyjściem jest usuwanie tatuażu.

Laserowe usuwanie tatuażu

Przez wiele lat usuwanie tatuaży wiązało się z interwencją chirurga, który musiał ręcznie wyciąć fragment skóry nasączony tuszem. Zabieg ten był dość skomplikowany, bolesny wymagał pobytu w szpitalu oraz pozostawiał brzydkie i bardzo widoczne blizny. Na szczęście z pomocą przyszedł laser.

Laserowe usuwanie tatuażu to prawdziwy przełom w medycynie estetycznej. Od momentu jego wprowadzenia do użytku, zabieg stał się znacznie łatwiejszy, mniej bolesny i nie pozostawia widocznych blizn.

Jak przebiega laserowe usuwanie tatuażu?

Usuwanie tatuażu przy pomocy lasera opiera się na oddziaływaniu na barwnik, który został zaaplikowany pod skórę podczas jego wykonywaniu. Laser emituje ultrakrótkie fale o długościach 532, 1064 oraz 1320 nanometrów. Z łatwością przenikają one wierzchnie warstwy skóry, a następnie rozbijają barwnik na cząsteczki. Następnie są one w całkowicie naturalny sposób pochłaniane przez organizm, metabolizowane i usuwane.

Dzięki temu laserowe usuwanie tatuażu jest tak skuteczne. Wiązka oddziałowe wyłącznie na barwnik. Nie uszkadza trwale skóry wokół miejsca zabiegu. Dzięki temu cały proces jest znacznie bezpieczniejszy dla klasycznej techniki chirurgicznej.

Usuwanie tatuażu – cena i ilość sesji

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie – ile może kosztować laserowe usuwanie tatuażu. Wszystko zależne jest on wielkości wytatuowanego wzoru czy użytych kolorów. Jednak każdy wysokiej klasy gabinet medycyny estetycznej, który zajmuje się laserowym usuwaniem tatuażu, na konsultacji oszacuje ile cały proces powinien zająć i ile może kosztować.

Podobnie jest z ilością sesji. Podczas każdego zabiegu zastępuje rozbicie pewnej ilości komórek tuszu. Oznacza to, że efekt następuje stopniowo. Wzór staje się coraz jaśniejszy, aż w końcu przestaje być widoczny. Co ciekawe im tatuaż był ciemniejszy, tym łatwiej i szybciej się go usuwa. Podobnie jest z wiekiem wzoru. Starsze rysunki z reguły są łatwiejsze do usunięcia.

Czy laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczne?

Proces usuwania tatuażu przy użyciu lasera jest stosunkowo bezpieczny, jeśli był przeprowadzany przez wyspecjalizowanych profesjonalistów oraz jeśli pacjent należycie dba o skórę po zabiegu. Ważne jest, aby gabinet korzystał z wysokiej klasy sprzętu, takiego jak laser Q-switch. Pozwala on kontrolować wiązkę w taki sposób, aby wyeliminować szanse pojawienia się efektów ubocznych.

Szczegółowe wytyczne jak dbać o skórę po wykonaniu zabiegu poformowani zostaniemy w gabinecie, przez specjalistę, który będzie wykonywał zabieg. Warto wziąć sobie jego słowa do serca. Dzięki temu cały proces laserowego usuwania tatuażu przebiegnie znacznie szybciej.