Wstecz

Modelowanie sylwetki mikrofalami? To możliwe!

Dla każdego kto dba o swoje ciało ruch i właściwa dieta to absolutny „must have”. Niestety czasem pomimo stosowania się restrykcyjnych zaleceń to wciąż zbyt mało by zachować jędrność skóry oraz właściwe kształty. W takiej sytuacji niezbędny jest zabieg modelowania ciała. Choć brzmi on dość poważnie, to obecnie jest on jedną z podstawowych czynności wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej.

Modelowania ciała – skuteczny sposób na celulit

Modelowanie sylwetki w gabinecie kosmetycznym to kolejny skuteczny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej. Może stanowić doskonałe uzupełnienie klasycznych treningów, pomagając jeszcze szybciej osiągnąć pożądane wyniki.

Modelowanie sylwetki pozwala na ujędrnianie ciała. Z tego powodu jest szczególnie polecane wszystkim osobom, które chcą pozbyć się brzydkiego celulitu. Już po kilku zabiegach efekty zaskakują dużą część pacjentów.

Dodatkowo zabieg modelowania sylwetki pozwala redukować widoczność rozstępów, a nawet blizn. Właśnie dlatego coraz częściej korzystają z niego przede wszystkim panie, które niedawno urodziły potomstwo lub przeszły operacje lub inwazyjne zabiegi medyczne. Modelowani ciała jest wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem, które nie tylko poprawia wygląd ciała, ale przede wszystkim pozwala poprawić jakość skóry.

Jakie są dostępne zabiegi modelowania sylwetki?

Gabinety medycyny estetycznej oferują bardzo wiele zabiegów, które pozwalają na modelowanie ciała. Należą do nich zarówno te inwazyjne, jak i nieinwazyjne. Najczęściej spotykamy te pierwsze. Należą do nich: masaże, lipoza iniekcyjna oraz liposukcja. Wyrób właściwej techniki modelowania sylwetki zależny jest on ilości tkanki tłuszczowej czy miejsca jej występowania. Z pewnością lekarz lub kosmetolog doradzi jaki zabieg należy wybrać.

Jednak jedną z nowości na rynku są zabieg z wykorzystaniem lasera oraz mikrofal. W oby tych przypadkach zasada działania jest podobna. Wiązka (lub fala) z łatwością przenikają przez warstwy skóry i rozbijają tkankę tłuszczową. Dzięki temu organizm może z łatwością się jej pozbyć.

Co ważne – takie modelowanie sylwetki w gabinecie kosmetycznym jest bardzo bezpieczne i bezbolesne. Nie powoduje uszkodzeń skóry i nie naraża pacjentów na kontakt z żadnymi substancjami, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie lub powodować reakcje alergiczne.

Z tego powodu jednym z zabiegów modelowania sylwetki, który cieszy się bardzo dużą popularnością to modelowanie sylwetki ONDA. Więcej informacji na jego temat można odnaleźć klikając tutaj.