Wstecz

Mezoterapia igłowa – dlaczego warto zdecydować się na ten zabieg?

Mezoterapia igłowa została opracowana w latach pięćdziesiątych XX wieku przez francuskiego lekarza Michela Pistora w celach terapeutycznych różnego rodzaju schorzeń. Obecnie metoda ta jest powszechnie stosowana w celach estetycznych. Jak wiadomo stosowanie różnego rodzaju preparatów typu: kremy, serum, maski na skórę poprawiają jej kondycję. Jednak znacząca większość składników w nich zawarta nie ma możliwości wniknąć w głąb skóry i działa jedynie w obrębie naskórka. Dzięki zastosowaniu mezoterapii igłowej możliwe jest ominięcie bariery skórno-naskórkowej i podanie preparatów z bogatym składem wprost do odpowiedniej warstwy skóry.

Zabieg można wykonywać u osób z każdym typem cery. Stanowi on świetną profilaktykę przeciwstarzeniową. Rewelacyjne rezultaty uzyskujemy w przypadku skór suchych, o ziemistym kolorycie, z przebarwieniami.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Metoda ta opiera się na wykonaniu nakłuć cienką igiełką i wprowadzeniu odpowiednio dobranego preparatu do skóry właściwej. Same nakłucia są mało bolesne, jednak dla maksymalnego komfortu naszych klientów przed wykonaniem procedury kosmetolodzy Pro Laser Clinic nakładają krem znieczulający na ok 20 min. Całość trwa ok godziny. Po zabiegu można zaobserwować na skórze delikatne zaczerwienienie, mogą się pojawić siniaczki. Po zabiegu zaleca się stosowanie kremów o wysokim poziomie fotoprotekcji.

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem nie należy się opalać. Przeciwwskazanie do wykonania zabiegu będzie stanowiło również przyjmowanie aspiryny i innych leków przeciwkrzepliwych oraz NLPZ. Osoby z cerą naczyniową mogą suplementować witaminę C, która uelastycznia naczynia krwionośne i zmniejsza ryzyko powstawania zasinień po zabiegu mezoterapii igłowej.

Jakie preparaty wykorzystujemy do mezoterapii igłowej w Pro Laser Clinic?

Do mezoterapii igłowej powinny być wykorzystywane jedynie preparaty z certyfikatem medycznym CE, co oznacza, że dany produkt spełnia restrykcyjne wymogi Unii Europejskiej i jest przeznaczony do wstrzyknięć. W Pro Laser Clinic ten zabieg wykonujemy preparatami Cytocare 532 francuskiego laboratorium RevitaCare. Są to ekskluzywne koktajle zawierające kwas hialuronowy oraz 55 innych składników tj: witaminy, sole nieorganiczne oraz aminokwasy. Dzięki tak skomponowanemu składowi uzyskujemy efekt spłycenia zmarszczek, dogłębnego nawilżenia i odżywienia skóry, poprawę kolorytu, zagęszczenie skóry, poprawę jej napięcia. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, jednak dla optymalnego rezultatu kosmetolodzy Pro Laser Clinic rekomendują serię zabiegów dobraną indywidualnie do stanu skóry.

Zastanawiasz się nad zabiegiem? Zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszego gabinetu w centrum Łodzi, na której specjalistki kosmetologii w szczegółowy sposób omówią zabieg i przedstawią przeciwwskazania.

Mezoterapia igłowa Łódź. Zapraszamy

Zapisy pod numerem 667 990 990