Wstecz

Laserowe usuwanie nadmiaru skóry

Usuwanie skóry to dość poważny zabieg zabieg, który w większości przypadków wiąże się z dość poważną operacją. Plastyka brzucha często jest jedynym sposobem na poprawę wyglądu brzucha po znaczącej redukcji masy ciała. Na szczęście w przypadku mniejszej ilości tkanek, na przykład na powiekach, procedura jest znacznie mniej inwazyjna i doskonale sprawdza się w jej przypadku… laser.

Plastyka brzucha, czyli usuwanie skóry po odchudzaniu

Duża ilość tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, powoduje przyrost ilości skóry. Jest tak, gdyż gromadzący się tłuszcz, zaczyna ją rozciągać. To dość oczywiste zjawisko. Niestety zdolność do powrotu skóry do pierwotnej formy jest ograniczona. Sprawia to, że nadmiar tkanki skórnej pozostaje nawet gdy znacząco zredukujemy masę ciała i spalimy zbędny tłuszcz.

Nadmiar skóry nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również może wpływać na komfort życia. W takich przypadkach konieczna jest interwencja chirurga plastyka, który dokona usunięcia nadmiaru skóry po odchudzaniu. Niestety zabieg ten to dość poważna operacja, którą wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Po jej wykonaniu, w miejscu naciąć, zakłada się szwy w taki sposób, aby finalnie postawiły one jak najmniejsze blizny.

W gabinetach medycyny estetycznej często pacjenci zadają pytanie „ile kosztuje plastyka brzucha?”. Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Wszystko zależy od poziomu skomplikowania zabiegu. Przyjąć należy jednak, że koszty zaczynają się od około 6-7 tysięcy złotych.

Usuwanie nadmiaru skóry przy użyciu lasera

Laser w chirurgii jest wykorzystywany dość powszechnie. W przypadku większych i poważniejszych zabiegów – tak jak przy usuwaniu skóry po odchudzaniu – często stosuje się tak zwany nóż laserowy. Generuje on promień, który dzięki wysokiej temperaturze z łatwością penetruje tkanki miękkie, pozwalając na precyzyjne ich usuwanie

Dodatkową zaletą noża laserowego jest jego zdolność do koagulowania tkanek. Dzięki temu rana jest w naturalny sposób zamykana, co nierzadko całkowicie eliminuje konieczność stosowania szwów. Dodatkowo wysoka temperatura skutecznie zamyka naczynia krwionośne, zmniejszając podczas zabiegu ilość utraconej krwi.

Laser powszechnie wykorzystywany jest również w przypadku liftingu powiek. Dzięki precyzyjnie dobranej długości fali, możliwe jest pobudzenie skóry do wytwarzania większej ilości kolagenu i elastyny. Dzięki temu poprawia się elastyczność i napięcie skóry. Laser daje możliwość wyeliminowania problemu opadających powiek, bez konieczności używania klasycznego skalpela.