Wstecz

Laser – skuteczny sposób na usuwanie przebarwień

Nieestetyczne przebarwienia to obok blizn oraz rozstępów, kolejny z defektów skóry, który często powoduje dyskomfort psychiczny i wpływa na samoocenę i samopoczucie. Problem ten może być spowodowany wieloma czynnikami. Kolejny raz z pomocą spieszy medycyna estetyczna. Dziś likwidacja przebarwień może byś szybka i bardzo skuteczna. Kolejny raz z pomocą przychodzi laser.

W jaki sposób przebiega usuwanie przebarwień skóry?

Aby odpowiedzieć na pytanie na temat usuwania przebarwień, przede wszystkim należy rozumieć skąd ten problem się w ogóle bierze. Wszelkie widoczne plamy są wynikiem nagromadzenia się lub nadprodukcji melatoniny, czyli naturalnego barwnika skóry. Powodów tego zjawiska może być bardzo wiele. Do najczęstszych należą choroby wpływające lub zaburzające działanie hormonów. Do innych czynników zaliczyć możemy też ciążę, choroby wątroby czy działanie niektórych leków. Oznacza to, że niestety każdy, bez względu na wiek lub płeć jest narażony na pojawianie się przebarwień.

Znając genezę tego problemu, wiemy jak powinna wyglądać skuteczna likwidacja przebarwień. Po raz kolejny doskonałym narzędziem jest laser frykcyjny CO2, którego efektywność jest nierzadko lepsza niż innych zabiegów na przebarwienia. Fale o właściwie dobranej długości są absorbowane przez melaninę, przekazując im w ten sposób energię. Prowadzi to do podgrzewa wody, która obecna jest w komórkach. Ciepło z kolei powoduje ich zniszczenie. Uszkodzone w ten sposób tkanki są następnie usuwane z organizmu (proces ablacji), a w ich miejscu pojawiają się nowe – bogate w kolagen i elastynę. Dzięki temu laserowe usuwanie przebarwień jest nieinwazyjnym zabiegiem, który daje bardzo dobre efekty. Nie tylko usuwa plamy! Skóra po nim staje się gładsza i bardziej sprężysta.

W jakich obszarach możliwa jest likwidacja przebarwień?

Pacjenci bardzo często pytają o usuwanie przebarwień na twarzy. Z medycznego punktu widzenia taki zabieg jest jak najbardziej możliwy i często wykonywany. Podobnie sprawa ma się w przypadku dekoltu, szyi czy brzucha. Laser frykcyjny CO2, skutecznie usunie niestetryczenie plamy – a nawet ciemne piegi.

Przeciwwskazania przed wykonaniem laserowego usuwania przebarwień

Niestety likwidacja przebarwień przy użyciu lasera to zabieg medyczny, który musi być wykonywany przy użyciu właściwego sprzętu oraz przez osobę wykwalifikowaną. Oznacza to, że są również pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego wykonanie. Należą do nich:

 • Silna i widoczna opalenizna,
 • Ciąża lub karmienie piersią,
 • Epilepsja,
 • Bielactwo,
 • Niewyleczone infekcje skóry,
 • Cukrzyca,
 • Choroby autoimmunologiczne (np. bielactwo lub łuszczyca),
 • Aktywna opryszczka,
 • Przyjmowane leki lub suplementy diety o działaniu fotouczulającym,
 • Guzy lub nowotwory,
 • Nadwrażliwość na światło.

Dlatego tak ważne jest, aby przed usuwaniem przebarwień skóry, udać się na konsultacje do lekarza, który jednoznacznie określi czy w danym momencie można bezpiecznie przeprowadzić zabieg.