Wstecz

Korekcja zmarszczek – jakie zabiegi wybrać?

Starzenie się to proces całkowicie naturalny i nieunikniony. Z wiekiem zmniejsza się ilość produkowanego przez organizm kolagenu i elastyny. Tymczasem to właśnie one odpowiadają za napięcie i elastyczność skóry. Do tego każdego dnia przez naszą mimikę, rozciągamy ją. Wszystko to ma swój efekt w postaci zmarszczek. To właśnie one najbardziej zdradzają nasz wiek. Zatem pojawia się bardzo ważne pytanie – jak zadbać o skórę, aby zredukować zmarszczki?

Redukcja zmarszczek już w młodym wieku

Usuwanie zmarszczek poprzez zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej to bardzo skuteczna, aczkolwiek dość radykalna metoda. Jak wiadomo zawsze najlepiej jest zapobiegać. Zatem o skórę należy dbać jeszcze na długo przed chwilą, gdy pojawią się pierwsze zmarszczki.

Podstawa to oczywiście właściwa dieta i wypoczynek. Warto również zrezygnować z używek takich jak papierosy. Jednak to powszechnie wiadomo. Czy można zrobić coś więcej? Oczywiście! Przede wszystkim należy dbać o właściwy poziom nawilżenia skóry. Z tego powodu trzeba regularnie stosować dobrej jakości kremy nawilżające. Najlepiej takie, które w swoim skaldzie mają witaminę E i A, a także kolagen i elastynę. Za odmładzanie skóry i likwidację zmarszczek odpowiada również kwas hialuronowy. Warto go aplikować na skórę w postaci serum, lub wybierać kosmetyki go zawierające.

Bardzo ważna jest również ochrona przed promieniowaniem UV. To ono uszkadza strukturę skóry, wysusza ją i przyspiesza starzenie. Jeśli więc mówimy o jakiejkolwiek korekcji zmarszczek, zacząć należy od właściwej ochrony przed słońcem. Należy więc unikać solariów, a korzystając z uroków lata opalać się odpowiedzialnie. Nie wolno zapominać o kremach z filtrem UV w okresie, gdy słońca jest najwięcej.

Metody usuwania zmarszczek

Niestety na pojawienie się zmarszczek ma wpływ również genetyka. Właściwie dbając o skórę możemy oczywiście opóźnić pojawienie się efektów starzenia, a także zredukować zmarszczki (mowa o ich głębokości i widoczności). Jednak gdy już się pojawią warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Medycyna estetyczna poświęca bardzo dużo uwagi likwidacji zmarszczek. Do podstawowych zabiegów zaliczyć możemy:

  • Podanie botoksu – powoduje ona delikatny paraliż mięśni mimicznych, poprawiając miejscowo napięcie skóry. Efekt zabiegu jest widoczny zwykle po około tygodniu i utrzymuje się do 6 miesięcy.
  • Podanie kwasu hialuronowego – preparat ten (w zależności od tego jaki zostały wybrany przez specjalistę – usieciowany czy nieusieciowany) odżywia skórę oraz wypełnia zmarszczki. Efekt widać zwykle już po trzech dniach i utrzymują się do około roku.
  • Lifting – czyli uniesienie i napięcie skóry twarzy. Może odbyć się to poprzez zabieg chirurgiczny (nacięcie i napięcie płatów skóry) lub też miejscowym wstrzyknięciu preparatów wypełniających. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ale też najbardziej inwazyjna.
  • Laserowe usuwanie zmarszczek – nowoczesna i bardzo skuteczna metoda. Laser (zwykle laser frykcyjny CO2) na zmarszczki działa doskonale poprzez wykonywanie mikro uszkodzeń, które następnie są naturalnie wypełnienie przez organizm tkanką, w której jest więcej kolagenu i elastyny. Dzięki temu zmarszczki zostają naturalnie wygładzone.

Jak widać redukcja lub usuwanie zmarszczek to dla dzisiejszej medycyny estetycznej zadanie normalne. Zaznaczyć należy jednak, że przed wpisaniem w wyszukiwarkę frazy „jak zlikwidować zmarszczki pod oczami medycyna estetyczna” warto w pierwszej kolejności udać się do specjalisty, który po indywidualnych konsultacjach dobierze właściwą metodę usuwania zmarszczek. Dzięki temu efekt będzie satysfakcjonujący, a zabieg bezpieczny dla naszego zdrowia.