Wstecz

Jakie leki/suplementy są przeciwwskazane przy zabiegach laserowych?

Zabiegi laserowe są bardzo skuteczną metodą redukowania wielu problemów skórnych. Promieniowanie laserowe jest wykorzystywane w usuwaniu owłosienia, tatuaży i makijaży permanentnych, rozstępów, blizn, zmarszczek, rozszerzonych porów, przebarwień. Stosowanie jednak metod laserowych jest ograniczone pewnymi przeciwwskazaniami. Do najczęstszych przeciwwskazań wśród klientów naszej kliniki Pro Laser Clinic w Łodzi możemy zaliczyć przyjmowanie leków światłouwrażliwiających lub fototoksycznych.

Najczęściej przyjmowanymi lekami, które są przeciwwskazane przy zabiegach z użyciem światła są antybiotyki. Należy pamiętać, że odstęp czasowy od ostatniej dawki leku do wykonania zabiegu powinien wynosić minimum 2 tygodnie. Bezwzględnie nie wykonujemy zabiegów w trakcie trwania terapii retinoidami oraz przez 6 miesięcy po zakończonym leczeniu. Stosowanie leków sterydowych ogólnoustrojowych również stanowi przeciwwskazanie. Do leków powszechnie stosowanych mających właściwości światłouwrażliwiające możemy również zaliczyć niektóre: przeciwarytmiczne, przeciwpsychotyczne, antydepresyjne, moczopędne itd. Nie każdy lek z tej grupy środków stanowi przeciwwskazanie do zabiegu, natomiast przed zabiegiem należy dokładnie prześledzić dołączoną do leku ulotkę. W razie jakichkolwiek wątpliwości konieczna będzie konsultacja z lekarzem prowadzącym. Nie powinno się przyjmować NLPZ na dobę przed zabiegiem.

Nie tylko leki mogą być niebezpieczne w połączeniu z promieniowaniem laserowym. Niektóre suplementy diety również są niewskazane w trakcie serii zabiegów. Możemy do nich zaliczyć kompleksy witaminowe zawierające witaminy A i E. Należy je odstawić na minimum 2 tygodnie przed zabiegiem. Problem stanowi również stosowanie witaminy C. Nie spowoduje ona poparzenia skóry, natomiast znacznie zwiększy podrażnienia pozabiegowe oraz nasila dyskomfort w trakcie zabiegu. Zioła tj: pokrzywa, dziurawiec, nagietek, rumianek, bratek, szałwia, skrzyp polny i wiele innych pod postaciami herbatek lub tabletek należy odstawić na około 2 tygodnie przed zabiegiem. W przypadku zabiegów epilacji laserowej nie powinno przyjmować się suplementów na porost włosów.

Lista leków przeciwwskazanych w zabiegach laserowych jest dość obszerna. Kosmetolodzy Pro Laser Clinic przed każdym zabiegiem szczegółowo weryfikują przyjmowane przez naszych klientów środki dzięki czemu nasi klienci mogą czuć się bezpiecznie w naszym gabinecie. Przy stosowaniu wyżej wymienionych leków nie tylko zabiegi laserowe mogą stanowić pewne niebezpieczeństwo. Nadmierna ekspozycja na światło słoneczne również może spowodować wystąpienie poparzeń, przebarwień lub odbarwień skóry. Dlatego też warto o tym wiedzieć przed planowanym urlopem aby uniknąć reakcji niepożądanych.

W razie jakiś pytania zapraszamy do kontaktu z PRO LASER CLINIC

tel. 667 990 990