Wstecz

Jak zadbać o skórę po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej?

Na naszym blogu dużo uwagi poświęcamy kwestii kompleksowego podejścia do dbania o skórę. Choć medycyna estetyczna cieszy się bardzo dużą estymą, a zabiegi przynoszą bardzo dobre efekty, wciąż bardzo ważne jest dbanie o ciało na każdym etapie naszego życia.

Jakiś czas temu cały artykuł poświęciliśmy zagadnieniu przygotowania skóry do zabiegu. Można go przeczytać po kliknięciu tutaj. Tym razem postanowiliśmy jednak podejść do tego ważnego tematu od drugiej strony, czyli opisać jak dbać o ciało po jego wykonaniu. A wszystko to w trosce o bezpieczeństwie pacjentów oraz z myślą o najlepszych efektach zabiegu.

Higiena ponad wszystko!

Bardzo duża część zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej jest w jakiś stopniu inwazyjna dla skóry. Zabiegi pilingu, laseroterapii czy mezoterapii naruszają ciągłość części powłoki skórnej. Krótko mówiąc powoduje to powstawania podrażnień lub drobnych ran. Oczywiście same w sobie nie stanowią one problemu dla naszego zdrowia. Jednak trzeba pamiętać o ich właściwym zabezpieczeniu

Podstawową sprawą jest higiena. Nawet najmniejsza rana to potencjalna brama dla wszelkich drobnoustrojów. One z kolei mogę powodować infekcje czy stany zapalne. Zatem przede wszystkim trzeba pamiętać o delikatnym myciu i odkażaniu miejsc objętych zabiegiem. W tym celu należy używać delikatnych środków przebadanych dermatologicznie.

Nawilżanie

Kolejną ważną sprawą jest nawilżanie skóry. Po wielu zabiegach skóra może być nieco przesuszona. Jest to całkowicie naturalne. Dlatego należy stosować dobrej jakości preparaty nawilżające. Szczególnie polecamy produkty dodatkowo wzbogacone o składniki odżywcze takie jak witaminy A, E i C czy kwas hialuronowy. Nawilżona i właściwie odżywiona tkanka będzie szybciej się szybciej i skuteczniej regenerować po zabiegu.

Unikać opalania!

Proces opalania jest dla skóry dość obciążający. Tym bardziej jeśli dawka słońca będzie zbyt duża i spowoduje poparzenia. Silna ekspozycja na słońce krótko po zabiegu może znacząco utrudnić proces gojenia się skóry. W efekcie może prowadzić nawet do zmniejszenia skuteczności zabiegu.

Z tego powodu należy unikać ekspozycji na słońce miejsc odjętych zabiegami medycyny estetycznej. Warto szczelnie zasłonić je opatrunkiem, opaską sportową lub zwyczajnie ubraniem. Absolutnie nieskazane są kąpiele słoneczne czy wizyty na solarium. Natomiast jeśli obszar po zabiegu nie może zostać odcięty od promieniowania UV należy pamiętać o kremie z filtrem.

Słuchać zaleceń lekarza

Powyższe wskazówki mają charakter ogólny. Warto mieć je na względzie, jednak najcenniejszym źródłem wiedzy zawsze pozostaje lekarz. Każdy z nas ma inne ciało, a każdy zabieg w różnym stopniu na niego wpływa. Dlatego po jego wykonaniu medyk przedstawi wszelkie zalecenia dotyczące dbania o skórę. Jeśli z jakiś powodów tego nie zrobi warto go o to zapytać. Właściwe dbanie o skórę po zabiegu jest kluczem do zadowalającego efektu końcowego.