Wstecz

Jak poradzić sobie z bliznami potrądzikowymi ?

Trądzik jest częstym problemem skórnym młodych osób. Brak odpowiedniej pielęgnacji, niedokładne zmywanie makijażu, zła dieta, wyciskanie zmian może zaostrzyć jego przebieg i powodować powstawanie blizn potrądzikowych.
Odpowiednio dobrane zabiegi mogą w znaczący sposób poprawić wygląd skóry i zmniejszyć widoczność blizn. Terapia obejmuje serię zabiegów mających na celu pobudzenie skóry właściwej do produkcji kolagenu i regeneracji.

Najbardziej skuteczną metodą redukcji blizn potrądzikowych są zabiegu laserem frakcyjnym ablacyjnym. Ilość zabiegów w serii jest ustalana indywidualnie w zależności od kondycji skóry klienta. Tą metodą można usuwać zarówno blizny zanikowe jak i przerosłe. Zabieg polega na kolumnowym uszkodzeniu skóry wiązkami lasera, co powoduje jej przebudowę i regenerację. Dzięki temu powierzchnia blizny wyrównuje się, a koloryt skóry zostaje ujednolicony. Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu. W przypadku mocno nasilonego problemu zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. W gabinecie Pro Laser Clinic dysponujemy laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2 marki Lutronic. Jest to medyczny laser z amerykańskim certyfikatem FDA. To co go wyróżnia wśród innych laserów dostępnych na rynku to bezpieczeństwo i wysoka skuteczność.

Kolejnym zabiegiem mającym ogromne znaczenie w redukcji blizn potrądzikowych jest mezoterapia mikroigłowa urządzeniem Dermapen 4.0. Liczba zabiegów w serii to minimum 3-4 zabiegi. Istotą działania tego zabiegu jest uszkodzenie skóry tysiącami mikronakłuć, które pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Zabiegi z użyciem Dermapena 4.0 głęboko regenerują skórę, przywracając jej jędrność, wyrównując koloryt oraz wygładzając jej strukturę. Wskazaniami do zabiegu są blizny: potrądzikowe, pooperacyjne, powypadkowe, po cesarskim cięciu. Efekty po zabiegu pojawiają się stopniowo, ponieważ skóra potrzebuje czasu aby się przebudować. Po 2-3 zabiegu widać, że staje się ona wyraźnie jędrniejsza, blizny się zmiękczają i zaczynają zanikać. Dermapen 4.0 jest urządzeniem medycznym, który dzięki precyzyjnie dobranej głębokości iniekcji (0,2-3mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu.

Blizny potrądzikowe są nieestetycznymi defektami skórnymi, których terapia wymaga wielu zabiegów i czasu. Dlatego aby zapobiegać ich powstawaniu osoby borykające się z trądzikiem powinny odpowiednio pielęgnować swoją skórę. W gabinecie Pro Laser Clinic kompleksowo zajmujemy się terapią skóry trądzikowej. W naszej ofercie zabiegowej posiadamy wiele zabiegów ukierunkowanych na walkę z tym problemem skórnym. Zadbaj o swoją skórę z nami już dziś!

Zadzwoń 667 990 990