Wstecz

Infuzja tlenowa – odżywienie skóry bez nakłuwania

Infuzja tlenowa to jeden z najnowocześniejszych zabiegów, które oferują gabinety medycyny estetycznej. Pozwala ona na łatwe odżywienie i poprawienie natlenienia skóry, a wszystko to bez konieczności jest nakłuwania!

Jak przebiega zabieg infuzji tlenowej?

W zasadzie przebieg infuzji tlenowej jest bardzo prosty. Opiera się on na wtłoczeniu pod skórę czystego tlenu – tak zwanego „tlenu hiperbarycznego” – pod ciśnieniem. Dzięki temu może on z powodzeniem dostać się od jej głębszych warstw, co pozwala na jej natlenienie oraz odżywienie.

Zabieg infuzji tlenowej przeprowadzany jest przy użyciu specjalnego aplikatora, który swoim wyglądem nieco przypomina modelarski aerograf. Jego mała końcówka sprawia, że tlen jest tłoczony niewielkim sumieniem lecz pod dużym ciśnieniem. Dzięki temu z powodzeniem penetruje on wierzchnią warstwę skóry i trafia do jej głębszych warstw. W wszystko to bez konieczności bolesnego nakłuwania.

Infuzja tlenowa – efekty

Oczywiście zabieg infuzji tlenowej wcale nie polega jedynie na natlenianiu skóry. Zwykle wraz z nim podawane są również inne składniki odżywcze, witaminy czy kwas hialuronowy. Oczywiście dobór właściwych specyfików jest zależny od kilku czynników. Dlatego powinien się tym zająć kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej. Dzięki temu następuje maksymalizacja efektów. Skóra nie tylko jest lepiej dotleniona, ale również odżywiona. To poprawia jej kondycję oraz ogólne zdrowie.

Efekty infuzji tlenowej są widoczne zaraz po zabiegu. Należą do nich:

  • wygładzenie zmarszczek,
  • poprawa nawilżenia skóry,
  • zmniejszenie ilości wydzielanego sebum,
  • ujędrnienie,
  • wyrównanie kolorytu skóry.

Infuzja tlenowa czy warto?

Infuzja tlenowa twarzy to zabieg, który ostatnimi czasy cieszy się niezwykłą popularnością. Nie ma się co dziwić. Efekty jakie daje są naprawdę zaskakujące. Dodatkowym atutem jest fakt, że podczas jego wykonywania nie jest potrzebna igła. Dzięki temu infuzja tlenowa to zabieg całkowicie bezbolesny. Wiele pacjentek wyraża również opinie, że należy on do dość przyjemnych i relaksujących. Dodatkowo nie obciąża on organizmu.

Dzięki swojemu natychmiastowemu efektowi zabieg infuzji tlenowej może być z powodzeniem wykonany okazjonalnie. Nie ma konieczności jego regularnego powtarzania. Bardzo często na jego przeprowadzenie pacjenci decydują się przed ważnymi wydarzeniami, kiedy chcą poprawić swój wygląd. Infuzja tlenowa twarzy na to pozwala, gdyż nie wymaga kilku dni na wygojenie się skóry po zabiegu.