Wstecz

Dlaczego holistyczne podejście do dbania o skórę ma sens?

Stan naszej skóry jest bardzo często odzwierciedleniem tego co dzieje się w naszym organizmie. Nieprawidłowe odżywianie, picie zbyt małej ilości wody, palenie papierosów lub mała ilość snu mocno rzutuje na nasz wygląd. Sama pielęgnacja często nie jest wystarczająca aby poprawić wygląd skóry. Kluczem do pięknie wyglądającej, zdrowej skóry jest połączenie wielu aspektów tj: dieta, suplementacja, nawodnienie, prowadzenie zdrowego stylu życia, wysypianie się, ograniczenie stresu, pielęgnacja oraz odpowiednio dobrane przez kosmetologa zabiegi gabinetowe. W dzisiejszym poście kosmetolog Pro Laser Clinic z Łodzi wyjaśni dlaczego warto holistycznie podchodzić do kwestii pielęgnacji skóry. Zapraszamy do lektury! Gwarantujemy, że będzie ciekawa

Pierwszym krokiem w kierunku pięknej skóry jest dostarczanie skórze odpowiednich składników odżywczych. Dieta bogata w witaminy i minerały na pewno się przyczyni do poprawy wyglądu.

Bardzo ważną rolę odgrywa witamina C, która uczestniczy w procesie produkcji kolagenu. Pobudza ona skórę do regeneracji, zwalcza wolne rodniki i opóźnia procesy starzenia. Wzmacnia ona naczynia krwionośne w związku z czym warto ją suplementować w przypadku cery naczyniowej bądź u osób mających tendencje do teleangiektazji. Kolejnym bardzo ważnym składnikiem dla naszej urody jest witamina A. Reguluje ona pracę gruczołów łojowych, zapobiega suchości skóry, wzmacnia włosy i paznokcie. Natomiast witaminy z grupy B łagodzą stany ropne i zmiany trądzikowe (z wyjątkiem nadmiaru witaminy B12), ograniczają łojotok, spowalniają procesy starzenia się skóry oraz zapobiegają pękaniu kącików ust. Kluczową rolę dla naszej skóry odgrywa również witamina E. Nie bez powodu nazywa się ją witaminą młodości. Ma właściwości silnie przeciwutleniające, spowalniające procesy starzenia oraz przyspiesza procesy regeneracji. Witamina H, czyli biotyna wzmacnia włosy i paznokcie, redukuje stan zapalny oraz wzmacnia odporność.

Do makro i mikroelementów mających wpływ na kondycję skóry możemy zaliczyć m. in. żelazo, wapń i fosfor, które uczestniczą w procesie wzrostu włosów. Żelazo wpływa na odpowiednie ukrwienie i odżywienie skóry, fosfor jest regulatorem ph, natomiast wapń łagodzi alergie i stany zapalne. Cynk przyspiesza proces gojenia się ran, wykazuje właściwości regeneracyjne, jest wskazany dla osób z nadmiernym łojotokiem oraz z tendencją do trądziku zaskórnikowego.Krzem również odgrywa istotną rolę. Ma on działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwtrądzikowe.

Kwasy omega 3 i omega 6 w sposób szczególny wpływają na wygląd naszej skóry. Mają one zdolność do zmniejszania stanu zapalnego oraz reakcji alergicznej. Zmniejszają ostrość przebiegu trądziku. Ich niedobory mogą doprowadzić do zmniejszenia płynności sebum, zaburzenia procesu rogowacenia naskórka co prowadzi do powstawania zaskórników. Bardzo istotna jest proporcja kwasów omega 3 do omega 6 w diecie, która wynosi 1:3-1:5.

Picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia powinno być podstawą w dbaniu o skórę. Dobrze nawodniony organizm zapewnia dużą jędrność i elastyczność tkanek oraz spowalnia procesy starzenia. Skóra jest bardziej promienna i pełna blasku. Przy zbyt małej podaży

płynów cera staje się odwodniona, szara i łuszcząca się. Dodatkowo woda wspomaga usuwanie toksyn z organizmu co znacząco wpłynie na kondycję skóry.

Warto spojrzeć na pielęgnację skóry w szerszym aspekcie. Skóra jest największym narządem ludzkiego ciała, dlatego dobra kondycja organizmu będzie istotnie wpływać na jej funkcjonowanie. Połączenie zdrowego stylu życia z zabiegami z zakresu kosmetologii oraz odpowiednią pielęgnacją domową daje rewelacyjne rezultaty. Potrzebujesz porady eksperta? Chciałabyś/ chciałbyś dowiedzieć się więcej istotnych kwestii dotyczących pielęgnacji? Skontaktuj się ze specjalistami Pro Laser Clinic w Łodzi! Nasi kosmetolodzy dobiorą najbardziej odpowiedni beauty plan dla Twojej skóry!

Zapisy pod numerem 667 990 990