Wstecz

Depilacja maszynką, kremem, woskiem, depilatorem czy laserem? Jakie są różnicę pomiędzy tymi metodami i dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową

Znamy wiele metod usuwania zbędnego owłosienia. Możemy to robić za pomocą maszynki, wosku, depilatora, pasty cukrowej czy kremu do depilacji. Powyżej wymienione metody nie zapewniają nam jednak trwałych efektów.

Usuwanie włosków za pomocą maszynki zapewni nam najkrótszy efekt gładkiej skóry. Już następnego dnia większość pań i panów będą odczuwać nieprzyjemnie “kłucie” ostro zakończonych końcówek włosa. Wadą tej metody jest częste występowanie podrażnień w postaci nieestetycznych krostek. Wyrywanie za pomocą wosku, pasty cukrowej i depilatora gwarantuje dłuższy efekt, natomiast należy pamiętać, że do tych sposobów włoski powinny być odrośnięte. W związku z tym nie każda z pań lubiąca chodzić z odsłoniętymi nogami będzie mogła sobie pozwolić na “zapuszczenie” włosów na odpowiednią długość. Duża bolesność, podrażnienia oraz wrastające włoski to największe niedogodności tego sposobu redukcji owłosienia. Sporą popularnością cieszą się również kremy do depilacji. Jednak ich zastosowanie ma największy sens przy małych powierzchniach tj.: wąsik, twarz, pachy. Ze względu na swoją cenę oraz krótkotrwały efekt nie są najlepszym rozwiązaniem do usuwania owłosienia np z nóg. Substancje zawarte w tych preparatach mogą powodować reakcje alergiczne oraz podrażnienie skóry, dlatego niezbędne jest wykonanie próby uczuleniowej na małym fragmencie skóry.

Jeśli stosowałaś/stosowałeś powyższe metody, ale żadna z nich Cię nie satysfakcjonuje to idealnym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa. Jest to trwałe usunięcie owłosienia. Znaczna redukcja włosów oraz spowolniony wzrost uzyskujemy już po pierwszym zabiegu. Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg powtarzamy do 6-8 tygodni. Ilość sesji jest kwestią indywidualną, natomiast średnia liczba zabiegów wynosi 6. Z każdym zabiegiem liczba włosków zmniejsza się, a te które pozostają rosną bardzo wolno. Już po kilku zabiegach obserwujemy brak podrażnień po goleniu maszynką i zmniejszenie ilości wrastających włosów.

W gabinecie Pro Laser Clinic depilację wykonujemy laserem Light Sheer marki Lumenis, który jest jednym z najskuteczniejszych sprzętów dostępnych na rynku. Ponadto jest laserem z certyfikatem medycznym, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo podczas wykonywanych zabiegów. Doświadczeni kosmetolodzy Pro Laser Clinic w sposób skuteczny i bezpieczny przeprowadzą proces redukcji owłosienia również u Ciebie!

Depilacja laserowa w PRO LASER CLINIC w Łodzi

Zadzwoń 667 990 990