Wstecz

Depilacja laserowa w domu. Czy ma sens?

Na naszym blogu już wielokrotnie wspominaliśmy jak często ludzie chcą pozbyć się niechcianego owłosienia. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet. Jakiś czas temu poruszaliśmy nawet temat skutecznych technik depilacji. Materiał dostępny jest po kliknięciu tutaj.

W tekście tym rozwialiśmy wszelkie wątpliwości jednoznacznie potwierdzając, że depilacja laserowa jest najskuteczniejszą techniką pozbywania się owłosienia. Daje najlepsze efekty, które utrzymują się najdłużej (zwykle na stałe). Niestety rozwiązanie to ma swoje wady. Wymaga odwiedzenia specjalistycznego gabinetu oraz skorzystania z wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanego specjalisty. Dla niektórych barierą są również koszty.

Tu pojawia się więc pytanie – czy depulacja laserowa jest zabiegiem, który można wykonać samodzielnie w domu?

Depilacja laserowa w domowym zaciszu

Teoretycznie depilacja laserowa jest zabiegiem, który można wykonać samodzielnie w domu. Wszystko dzięki dużym firmom, które stworzyły i wprowadziły na rynek depilatory laserowe. W sklepach jest wiele różnych modeli. Ich wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz posiadanego budżetu.

Dobrej jakości, markowe depilatory kosztują około 1000zł. To nie mało, ale i tak jest to tylko część tego, ile kosztuje seria zabiegów w profesjonalnym gabinecie. A więc gdzie jest haczyk?

Depilacja laserowa – cena gra jednak rolę

Domowe depilatory cechuje dużo mniejsza moc niż w przypadku urządzeń w gabinetach medycyny estetycznej. Emitowana przez nie wiązka to całe spektrum fal, które ma czynić je wszechstronnymi i skutecznymi u wielu osób.

Czy taka depilacja laserowa boli? Zwykle nie, choć mogą pojawić się reakcje niepożądane, które mogą powodować pewien dyskomfort.

Działanie takiego depilatora jest w zasadzie identyczne jak profesjonalnego lasera w gabinecie. Fala przenika do skóry, powodując termiczne uszkodzenie cebulki włosa, co w efekcie powoduje jego usunięcie. Różnica leży, jak już wcześniej wspominaliśmy, w mocy urządzenia. Sprawia to, że domowa depilacja laserowa nie daje długotrwałych efektów. Fala nie jest dobrana idealnie pod typ skóry i włosa pacjenta, a więc wiązka nie jest w stanie spowodować uszkodzenia komórek odpowiedzialnych za odbudowę cebulki. Przez to włoski z czasem i tak zaczną odrastać.

Laserowa depilacja domowym depilatorem daje oczywiście bardzo dobre efekty. Owłosienie znika, a skóra zostaje znacznie gładsza niż w przypadku klasycznego golenia. Cebulka również odbudowuje się dłużej niż po jej mechanicznym usunięciu.

Czy taka depulacja laserowa jest bezpieczna? O ile urządzenie jest stosowane w sposób określony przez producenta – sam zabieg nie powinien mieć negatywnego wpływu na zdrowie. Warto jednak przed zakupem laserowego depilatora zasięgnąć opinii dermatologa. Jego rady mogą być niezwykle cenne.