Wstecz

Czynniki pogarszające stan skóry trądzikowej

Utarło się, że trądzik jest problemem skórnym wieku młodzieńczego. Niestety coraz częściej obserwujemy nasilenie zmian trądzikowych również u osób dorosłych. Co może mieć na to wpływ ? Kosmetolodzy Pro Laser Clinic postarają się w niniejszym poście rozwinąć temat.

Bardzo istotny wpływ na stan naszej skóry ma dieta. Częste spożywanie dużej ilości wysoko przetworzonych produktów oraz pokarmy o wysokim indeksie glikemicznym mogą przyczynić się do wytworzenia insulinooporności,. co skutkuje zwiększonym wytwarzaniem androgenów nasilających produkcję łoju. Produkty mleczne, które pochodzą od zwierząt karmionych paszą z dużą zawartością hormonów również mogą nasilać trądzik. Bardzo istotna jest zdrowa, zróżnicowana dieta dostarczająca organizmowi niezbędnych witamin, mikro i makroelementów. W przypadku skór trądzikowych istotne znaczenie w jej funkcjonowaniu pełni cynk, selen oraz kwasy omega 3 i 6.

Kolejnym czynnikiem mogącym pogorszyć stan skóry jest stres, który stymuluje produkcję kortyzolu. Hormon ten również będzie pobudzał produkcję sebum.

Klimat również ma znaczenie dla osób borykających się z trądzikiem. Osoby z tendencją do nadmiernego pocenia się będą obserwowały nasilenie zmian trądzikowych w klimacie wilgotnym i gorącym.

Nałogowi palacze powinni również rozważyć rzucenie palenia. Nikotyna negatywnie wpływa na naszą skórę. Pogrubiony naskórek w połączeniu z tendencją do wzmożonego wydzielania łoju może spowodować zaczopowanie ujść gruczołów łojowych.

Przyjmowanie niektórych leków takich jak: glikokortykosteroidy, neuroleptyki, preparaty jodu i litu, witamina B12, leki przeciwpadaczkowe również mogą spowodować pojawienie się trądziku. Oczywiście nie polecamy unikania powyższych leków w momencie kiedy występuje wskazanie do ich przyjmowania. Osoby stosujące tego typu preparaty powinny w sposób szczególny zwrócić uwagę na pielęgnację skóry.

Błędy w codziennej pielęgnacji mogą spowodować pojawienie się trądziku nawet u osób, które nie mają takiej tendencji. Mocno kryjące podkłady, pudry mogą spowodować pojawienie się zaskórników oraz stanów zapalnych nawet na idealnej skórze. Również zbyt agresywne oczyszczanie skóry bądź używanie produktów z dużą zawartością alkoholu będą dodatkowo pogłębiać problem.

W doborze odpowiednich kosmetyków do naszej codziennej pielęgnacji pomoże wiedza jakich składników unikać w skladzie. Duży potencjał komedogenny wykazuje: lanolina, wazelina, parafina, oleje naturalne (ze słodkich migdałów, awokado, kokosowy i wiele innych), kwasy tłuszczowe, silikony. Substancje zapachowe oraz wysoka zawartość alkoholu może mieć działanie drażniące oraz zaburzać płaszcz hydrolipidowy skóry.

Trądzik jest problemem skórnym wymagającym dużej cierpliwości i zaangażowania zarówno ze strony klienta, ale też kosmetologa. Połączenie terapii gabinetowych wraz z postępowaniem klienta po zabiegu jest kluczem do sukcesu. W gabinecie Pro Laser Clinic posiadamy wiele możliwości do walki z tym problemem. Nasi doświadczeni kosmetolodzy

dobiorą odpowiednie zabiegi oraz przekażą niezbędną wiedzę odnośnie pielęgnacji domowej.

Zapraszamy do PRO LASER CLINIC al.Piłsudskiego 115 92-332 Łódź

Zapisy pod numerem 667 990 990