Wstecz

Czy można wykonywać depilację laserową latem?

Wiele z Was zastanawia się czy można wykonywać depilację laserową również latem. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W dalszej części tekstu kosmetolodzy Pro Laser Clinic z Łodzi postarają się wyjaśnić tą kwestię.

Lato jest ulubioną porą roku większości z nas. Jest to okres wyjazdów, spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej przed tym okresem daje nam niesamowity komfort. Ale co w przypadku gdy rozpoczniemy zabiegi laserowego usuwania owłosienia tuż przed rozpoczynającym się latem?

W bezpieczny sposób całorocznie możemy wykonywać depilację takich partii ciała jak pachy i bikini. Jedyne na co należy zwrócić uwagę to zabezpieczenie okolicy pachwin kremem o wysokim poziomie fotoprotekcji. W przypadku innych partii ciała takich jak nogi sytuacja jest bardziej złożona. Przede wszystkim należy wyjaśnić dlaczego wykonanie depilacji laserowej na odkrytych częściach ciała jest niewskazane. Zwiększony poziom melaniny w naskórku spowoduje, że to on będzie mocniej pochłaniał światło lasera aniżeli włosy. Skutkiem takiej sytuacji może być poparzenie, powstanie przebarwień, a także zmniejszona skuteczność wykonanego zabiegu. Z tego powodu osoby lubiące opalać się, spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu, noszące ubrania odsłaniające nogi powinny wstrzymać się z depilacją laserową do jesieni. Czasami jednak zdarza się, że nasze klientki nie mają zaplanowanego urlopu w okresie wakacyjnym, nie przepadają za słońcem i nie noszą odkrytych ubrań. W takich sytuacjach lato nie stanowi żadnego przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej. Okolice, które są stale narażone na promieniowanie słoneczne: twarz, przedramiona, kark nie powinny być poddawane zabiegom laserowym, gdyż nawet kremy z wysokim filtrem nie gwarantują pełnej ochrony.

Depilacja laserowa LightSheer może być w bezpieczny sposób przeprowadzana również latem. Są partie ciała, które można depilować przez cały rok. Przed podjęciem decyzji odnośnie zabiegów na odkrytych częściach ciała należy zweryfikować czy nasze preferencje co do opalania, planów urlopowych pozwolą na uchronienie skóry przed opalenizną.

Masz więcej pytań?
Umów się na bezpłatną konsultację w depilacja laserowa Lodz Pro Laser Clinic, na której nasi kosmetolodzy wyjaśnią najważniejsze kwestie.


Zapisy pod numerem 667 990 990