Jak usunąć makijaż permanentny?
Jeszcze kilka lat temu makijaż permanentny był niezwykle modny i popularny wśród pań. Wykonywały go niezliczone ilości gabinetów kosmetycznych. Niestety trendy wciąż ulegają zmianom. Obecnie w cenie jest raczej naturalny wygląd. Z tego powodu coraz częściej poszukiwanym zabiegiem jest usuwanie makijażu permanentnego.
Techniki usuwania makijażu permanentnego
Istnieją dwie techniki usuwania makijażu permanentnego. Pierwsza to zastosowanie specjalnego preparatu (removoera). Przy jego użyciu dokonywana jest mikropigmentacja. Jej celem jest związanie cząsteczek barwnika, który został wprowadzony pod skórę. Następnie są one wypychane ku powierzchni i wiązane w postaci grudek, przypominających drobne strupki.
Druga metoda to laserowe usuwanie makijażu permanentnego. W jej przypadku kluczowa jest wiązka lasera. Dzięki właściwie dobranej długości fali, przekazuje ona energię do cząstek barwnika. Działanie to sprawia, że ulegają one rozpadowi. Następnie są naturalnie usuwane przez organizm.
Mechanizm tego działania jest niemalże identyczny jak w przypadku usuwania tatuaży. Więcej informacji na ten temat można znaleźć klikając tutaj.
Wady i zalety obu technik usuwania makijaży permanentnego
W przypadku stosowania specjalistycznych preparatów należy przyznać, że metoda ta jest całkowicie bezbolesna. W najgorszym przypadku może powodować bardzo delikatny dyskomfort. Dodatkowo w jej przypadku nie występuje tak zwane „odbarwianie”, czyli zmiana koloru barwnika, na skutek usunięcia tylko części cząsteczek
Niestety usuwanie makijażu permanentnego w ten sposób jest długotrwałe. Aby uzyskać żądany efekt należy zabieg powtórzyć kilkukrotnie. Tymczasem okres pomiędzy kolejnymi sesjami wynosi od 45 do 60 dni.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest znacznie szybsze. Często wystarczą zaledwie dwa lub trzy zabiegi, aby całkowicie pozbyć się barwnika. Dodatkowo okres regeneracji tkanek pomiędzy nimi wynosi tylko 30 dni. Ponadto laser lepiej spisuje się w przypadku gdy barwnik znajduje się w głębszych warstwach skóry.
Laser może jednak powodować nieco większy dyskomfort. Dodatkowo zabieg ten jest bardziej agresywny dla skóry. Stąd podczas usuwanie makijażu permanentnego brwi, bardzo często pojawia się efekt tzw. „brwi po laserze”. Miejsca na które oddziaływała wiązka lasera są zwykle zaczerwienione. Przez kilka dni po zabiegu trzeba o nie szczególnie dać – chronić przed słońcem oraz regularnie nawilżać. Czerwone brwi po laserze znikają zwykle w przeciągu kilku dni.
Przez usuwaniem makijaży permanentnego konieczna jest konsultacja
Pamiętać należy jednak o tym, że dobór właściwej techniki usuwania makijażu permanentny zostawić należy specjalistom z gabinetu medycyny estetycznej. Zarówno zabieg removerem, jak i laserem wymaga specjalistycznej wiedzy oraz właściwych narzędzi.
Dodatkowo każda z metod musi być dobrana pod kontem każdego pacjenta indywidualnie. Poprzedzona więc musi być szczegółowym wywiadem oraz oceną stanu skóry.