Usuwanie makijażu permanentnego – techniki, zalety i wady

usuwanie makijażu permanentnego, techniki usuwania makijażu permanentnego, mikropigmentacja, laserowe usuwanie makijażu, remover, medycyna estetyczna

Makijaż permanentny cieszył się ogromną popularnością jeszcze kilka lat temu. Wiele kobiet decydowało się na ten zabieg, który wykonywały liczne gabinety kosmetyczne. Jednak trendy zmieniają się, a obecnie na topie jest raczej naturalny wygląd. Z tego powodu coraz więcej osób poszukuje zabiegów, które pozwolą na usunięcie makijażu permanentnego.

Techniki usuwania makijażu permanentnego

Obecnie istnieją dwie główne techniki usuwania makijażu permanentnego, każda z nich ma swoje wady i zalety:

1. Mikropigmentacja z użyciem preparatu remover

Pierwsza metoda to zastosowanie specjalistycznego preparatu znanego jako remover. Zabieg polega na mikropigmentacji, której celem jest związanie cząsteczek barwnika wprowadzonych pod skórę. Po związaniu cząsteczek barwnika, są one wypychane ku powierzchni skóry i tworzą grudki, przypominające drobne strupki, które znikają w wyniku naturalnego procesu gojenia.

2. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Drugą metodą jest laserowe usuwanie makijażu permanentnego. Kluczową rolę odgrywa tutaj wiązka lasera, która, dzięki odpowiednio dobranej długości fali, przekazuje energię do cząsteczek barwnika. W wyniku tego procesu barwnik rozpada się, a jego fragmenty są usuwane przez organizm. Mechanizm działania tej metody jest bardzo podobny do procesu usuwania tatuaży.

Więcej informacji na temat technologii laserowej można znaleźć tutaj.

Wady i zalety obu technik usuwania makijażu permanentnego

Obie metody usuwania makijażu permanentnego mają swoje wady i zalety, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Mikropigmentacja z removerem

Zalety:

  • Zabieg jest całkowicie bezbolesny. W przypadku tej metody pacjenci zazwyczaj odczuwają jedynie niewielki dyskomfort.
  • Nie występuje problem odbarwienia, czyli zmiana koloru barwnika, który mógłby wystąpić, gdyby tylko część cząsteczek została usunięta.

Wady:

  • Jest to proces długotrwały. Aby uzyskać pełny efekt, konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, a przerwa między sesjami wynosi zwykle od 45 do 60 dni.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Zalety:

  • Zabieg jest szybszy i efekty są zauważalne już po 2-3 sesjach.
  • Okres regeneracji skóry pomiędzy zabiegami trwa tylko 30 dni.
  • Laserowa metoda jest szczególnie skuteczna w przypadku, gdy barwnik wprowadzony jest głęboko w skórę.

Wady:

  • Zabieg może powodować większy dyskomfort w porównaniu do mikropigmentacji. W przypadku usuwania makijażu brwi może wystąpić efekt zaczerwienienia, który utrzymuje się przez kilka dni po zabiegu.
  • Skóra w miejscach, gdzie wiązka lasera miała kontakt z barwnikiem, może być zaczerwieniona, dlatego konieczne jest szczególne dbanie o te obszary po zabiegu – chronienie przed słońcem i regularne nawilżanie.

Konsultacja przed zabiegiem usuwania makijażu permanentnego

Niezależnie od wybranej metody, przed przystąpieniem do zabiegu usuwania makijażu permanentnego niezbędna jest konsultacja ze specjalistą w gabinecie medycyny estetycznej. Dobór odpowiedniej techniki usuwania makijażu permanentnego musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz rodzaju skóry.

Każdy zabieg – zarówno mikropigmentacja z removerem, jak i usuwanie lasera – wymaga specjalistycznej wiedzy oraz zastosowania odpowiednich narzędzi. Z tego powodu przed zabiegiem konieczna jest szczegółowa ocena stanu skóry i wywiad medyczny.

Poprzedni wpis
Korekcja zmarszczek – jakie zabiegi wybrać?
Następny wpis
Czym jest laserowy peeling węglowy?

Zawsze gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania.

+48 667 990 990
Spraw sobie chwilę luksusu – wybierz zabieg i zarezerwuj dogodny termin

Odkryj piękno w najlepszym wydaniu!

Podaruj sobie odrobinę luksusu i poczuj się wyjątkowo! Nasza klinika to miejsce, gdzie profesjonalna pielęgnacja spotyka się z relaksem. Oferujemy nowoczesne zabiegi na całe ciało, regenerujące masaże oraz perfekcyjny manicure i pedicure.

Umów się na wizytę – zadbamy o Ciebie z najwyższą starannością!