Depilacja laserowa to w przeciwieństwie do tradycyjnych metod golenia maszynką, trwałe usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera wnikającego głęboko w skórę, niszczącego cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Energia, która jest wytwarzana przez laser oddziaływuje bezpośrednio na barwnik włosa (melaninę), która go wchłania, a następnie zmienia się w ciepło i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa w procesie tak zwanej fototermolizy selektywnej. Efektem jest uwęglenie komórek macierzystych włosa.

Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu lasera. Ten wybór uzależniony jest od rodzaju skóry i włosów oraz systematycznego powtarzanie zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.

Powtarzanie sesji zabiegowych jest konieczne ze względu na to, że laser oddziałuje wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu.

Po raz pierwszy włosy ze skóry za pomocą lasera zaczęto usuwać na początku lat 60. XX wieku. Ówczesne narzędzia były jednak niedokładne i miały za długą falę lasera, co uszkadzało pigment włosa, nie usuwając go - uszkadzały natomiast skórę. W latach 70. naukowcy skonstruowali kolejny model, który jednak był na tyle duży i nieporęczny, że nie znalazł zastosowania w dermatologii i kosmetyce. W roku 1983 Oshiro i Maruyama skonstruowali laser o odpowiedniej długości fali i odpowiednim czasie trwania impulsu, dzięki czemu można było usuwać włosy, zachowując nienaruszoną skórę. Z kolei Anderson i Parrish stworzyli laser YAG, który jako pierwszy został zatwierdzony przez amerykańską Agencję Żywności i Leków. Ówczesne urządzenie usuwało włosy jedynie na trzy miesiące.

Dzisiejsze lasery to już zupełnie inna bajka. Urządzenie z któego korzysta klinica Prolaser Clinic - LightSheer Desire to nowoczesna generacja technologii laserowej zastosowana przez firmę LUMENIS. Jest on całkowicie bezpieczny, czego dowodem jest uzyskany ceryfikat amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków FDA, który pozwala na użycie urządzenia zarówno w medycynie ogólnej jak i medycynie estycznej oraz dermatologii.

Pierwszy zabieg depilacji laserowej w Prolaser Clinic poprzedzony jest konsultacją. Kosmetolog przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz włosa, gdyż od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. U pacjentów, u których nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, wykonuje się próbę laserową - jest to próba całkowicie bezpłatna.

Osoba, u której ma być przeprowadzony zabieg, musi spełnić kilka warunków, opisanych w innym artykule nieniejszej strony internetowej.

Po zabiegu naturalnym objawem jest obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach lub do 2–4 dni. W tym czasie skórę należy traktować bardzo delikatnie - więcej tutaj.

Kolejne zabiegi depilacyjne należy powtarzać co 4–8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych), aż do uzyskania odpowiedniego efektu.

Rezerwuj
on-line